Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Poznávací zájazd Černobyľ

Navštívime opustený hotel, kultúrny dom, lunapark a nemocnicu. Prezrieme autobusovú a železničnú stanicu, prístav, futbalové ihrisko, školu, škôlku, plavecký bazén, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter. Cestou späť návšteva chladiacich veží nedostavaného 5. a 6. bloku jadrovej elektrárne, fotenie pri nedostavaných reaktoroch a aj pri samotnom sarkofágu vybuchnutého reaktora černobyľskej jadrovej elektrárne.

Pozri aj video zo zájazdu v Černobyle. CK Desirea usporiadala výlet do Černobyľu už 36x. Aj počas krízy na Ukrajine sme usporiadali zájazdy, aj s ohľadom na bezpečnosť cestujúcich.

Poznávací zájazd Černobyľ

Tento zájazd je novým poznaním a ide o útok nielen na oči, ale tentokrát i do duše...

Zájazd, či skôr dobrodružstvo, na ktoré sa klient dlho pripravuje a nakoniec naň nikdy nezabudne.

Poznávací zájazd Černobyľ organizujeme niekoľko krát ročne. Pozri video zo zájazdu v Černobyle.

 

Program pre zájazd Černobyľ:

 

Program zájazdu:1. deň
 - ráno stretnutie v Kyjeve pred hlavnou stanicou, prestup na objednaný minibus, odchod do černobyľskej zóny, bezpečnostná inštruktáž, so slovenským sprievodcom prehliadka samotného mesta Černobyľ, opusteného prístavu, múzea techniky, ktorá likvidovala následky katastrofy, návšteva opustených alebo zakopaných dedín v okolí Černobyľu. Odchod na ubytovanie, spoločná veľká večera. Večerný program podľa dohody skupiny na mieste. 

2. deň
 -  raňajky, odchod na prehliadku do mesta Pripjať, kde navštívime opustený hotel, kultúrny dom, lunapark, nemocnicu, autobusovú a železničnú stanicu, prístav, futbalové ihrisko, školu, škôlku, plavecký bazén, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter, cestou späť návšteva chladiacich veží nedostavaného 5. a 6. bloku jadrovej elektrárne, fotenie pri nedostavaných reaktoroch a aj pri samotnom sarkofágu vybuchnutého reaktora černobyľskej jadrovej elektrárne, výstupná kontrola radiácie návštevníkov. Koniec našej tour je pred hlavnou stanicou v Kyjeve


Poznámky:
Eurá je možné zameniť priamo na Ukrajine, podľa potreby. Sprievodca Vám pomôže. Odporúčame vziať si menšie papierové bankovky 5, 10 a 20 euro. V zóne je už možné aj platiť platobnou kartou. Stravu aj nápoje si bez problémov zakúpite na Ukrajine.Je tam pomerne lacno a určite si vezmite pár eur navyše na suveníry.   
  

V cene zájazdu: 
Transfer minibusom z Košíc do Užhorodu a späť, doprava autobusom po zóne,  ubytovanie v mestečku  Černobyl, 1x večera, 1x raňajky, 2x obed, vstupy do uzavretej zóny, sprievodcovské služby.   

V cene zájazdu nie je: 
Komplexné cestovné poistenie, strava a pitie počas cesty. Odporúčame sa pripoistiť. Komplexné cestovné poistenie 2,05 EUR/osoba/deň a Poistenie PLUS od Európskej cestovnej poisťovne za 2,50 EUR/osoba/deň. V prípade záujmu je možné cestu absolvovať i letecky, ku skupine sa pripojíte v Kyjeve.   

Bezpečnosť a radiácia dnes
V Černobyľskej zóne stále existujú rádioaktívne miesta, aj keď radiácia je iba zlomkom toho, čo bolo namerané v prvých mesiacoch a rokoch po havárií. Rádioaktívne izotopy sa totiž dostávajú stále hlbšie do zeme. V zóne sa človek stretne najmä s beta radiáciou, ktorá sa po čase z tela človeka vylúči. Iba bezprostredne blízko pri reaktore je aj gama radiácia, ktorá zostáva uložená v orgánoch človeka navždy. Žiarenia v celej zóne nie sú životu ani zdraviu nebezpečné. Za dva dni strávené v zakázanej zóne telo dostane dávku radiácie porovnateľnú s jedným absolvovaním RTG v nemocnici alebo jedným interkontinentálnym letom (radiácia v lietadle).   

Poznámky: Eurá je možné zameniť priamo na Ukrajine, podľa potreby. Sprievodca Vám pomôže, odporúčame vziať si menšie papierové bankovky 5, 10 a 20 euro. Stravu aj nápoje si bez problémov zakúpite na Ukrajine. Autobus zastane pri vybraných obchodoch po ceste, je tam pomerne lacno. Určite si vezmite pár eur navyše na suveníry.

V cene zájazdu: 2x cesta vlakom s nocľahom do Kyjeva. Cesta z Ba do Užhorodu a späť, doprava autobusom po zóne, ubytovanie pri Černobyle. 1x večera, 1x raňajky, vstupy do uzavretej zóny, sprievodcovské služby.

V cene zájazdu nie je: poistka, jedlo a pitie počas cesty. Určite odporúčame sa pripoistiť, je to 10,60,-EURO na osobu za celý pobyt. V prípade záujmu je možné cestu absolvovať i letecky, ku skupine sa pripojíte v Kyjeve, tak ako to robia cestujúci z Nemecka a zo Škandinávie.

  

Časté otázky
   

Je pobyt v Černobyľskej zóne nebezpečný?  

 

Áno, tak isto ako pobyt niekde inde na svete. Radiácia je vysoká iba na určitých miestach, ktorým sa dá vyhnúť. Aj pobyt počas dvoch dní v týchto miestach však dá do tela dávku radiácie porovnateľnú s jednou snímkou RTG alebo niekoľkým hodinám strávených v lietadle.    

 

Ako sa dá do Černobyľu dostať?  

 

Jednoducho. Základ je dostať sa do Kyjeva, tam sa už o všetko postará sprievodca. Cesta do Černobyľskej zóny trvá maximálne dve hodiny autobusom. Celá exkurzia prebieha v autobuse, ktorý vozí turistov na najzaujímavejšie miesta a na tých má skupina rozchod.  

 

Môže sa v Černobyle fotiť?  

 

Áno, všetko sa môže fotiť. Zákaz fotenia je iba v oblasti elektrárne. Pred sarkofágom reaktora je fotenie aj natáčanie videa povolené. 

 

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

5-dňový zájazd do Kyjeva s návštevou Černobylu

Ukrajina

5-dňový zájazd do Kyjeva s návštevou Černobylu

Termíny od:22.4.2020 / 5 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Cena od: 169,00 €

Zobraziť

Letecký zájazd do Kyjeva s návštevou Černobylu

Ukrajina

Letecký zájazd do Kyjeva s návštevou Černobylu

Termíny od:22.5.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 399,00 €

Zobraziť

Tajuplný Černobyľ a moderný Kyjev

Ukrajina

Tajuplný Černobyľ a moderný Kyjev

Termíny od:13.3.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 496,00 €

Cena od: 464,00 €

-6%

Zobraziť

Černobyľ, Kyjev a raketová základňa zo Studenej vojny

Ukrajina

Černobyľ, Kyjev a raketová základňa zo Studenej vojny

Termíny od:13.3.2020 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 674,00 €

Cena od: 664,00 €

-1%

Zobraziť

Kyjev a Černobyľ

Ukrajina

Kyjev a Černobyľ

Termíny od:12.12.2019 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 848,00 €

Cena od: 798,00 €

-6%

Zobraziť

Černobyľ

Ukrajina

Černobyľ

Termíny od:3.4.2020 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 1 275,00 €

Zobraziť

Ďalšie zájazdy
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.