Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Najlepšie Safari v Afrike

Prehľad najkrajších národných parkov a prírodných rezervácií

Ani vás už nebaví pozerať sa na zúbožené zvieratá v zoologických záhradách? Zaujímate sa o exotiku, nádhernú, človekom nedotknutú prírodu a zvieratá žijúce vo svojom prirodzenom prostredí? Milujete fotografovanie a patrí aj podľa vás ku správnej dovolenke, na ktorú len ten nezabudnete poriadna dávka adrenalínu? Tak potom rozhodne neprehliadnite nasledujúci článok, v ktorom sa dozviete viac a tomto druhu turizmu a tých najlepších Afrických lokalitách, pri ktorých vám zaručujeme zážitok, aký ste doposiaľ nezažili.

Národná rezervácia Masai Mara (Keňa)

Národná rezervácia Masai Mara (písané tiež Maasai Mara) je rozsiahle chránené územie na juhozápade Kene, ktoré na juhu prechádza v národný park Serengeti v Tanzánii. Názov rezervácie je po Masajoch, pôvodných obyvateľoch tejto oblasti a miestnej rieke Mara. Rezervácia je slávna vďaka každoročnému sťahovaniu kopytníkov (hlavne pakoňov a zebier) medzi parkami Masai Mara a Serengeti, ktoré prebieha každý september a október; sťahovanie je tak rozsiahle, že je nazývané Veľké sťahovanie.

Národný park Chobe (Botswana)

Chobe National Park je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších parkov v Botswane a tým pádom sa môže stať, že na niektorých miestach narazíte na väčší počet turistov. Na severe parku je jazero Liambezi a ďalším dôležitým zdrojom vody sú rieky, z ktorých je asi najznámejšia Chobe River, ktorá pramení v Angole, ako Kwando River vstupuje do Botswany, ďalej pokračuje ako Linyanti River a až potom sa premenuje na Chobe River. Jeho krajina je veľmi premenlivá a nájdeme tu ako trávnaté pláne, tak menšie jazierka a rieky, ktoré sa menia v mopanové a lužné lesy s močarinami a močiarmi. Park je bohatý na rôzne biotopy a je dobre známy pre možnosť rybolovu a miniplavieb na lodiach.

Národný park Kruger (Južná Afrika)

Krugerov národný park je najstarší africký park. Bol vyhlásený v roku 1902 a dnes je najnavštevovanejšia a najznámejšia prírodná zaujímavosť Južnej Afriky. Nesie meno búrského politika Paula Krugera. Je to vlastne malý štát - rozlohou porovnateľný s Walesom alebo Izraelom. Meria necelých 20 000 km2 a nachádza sa v Transvaalu na hraniciach s Mozambikom a Zimbabwe. Od Krokodílej rieky na juhu k Limpopo na severe meria 350 km, je v ňom 2400 km ciest a 24 kempov, v ktorých je možné prenocovať. Denne sem v sezóne prichádza 3000 návštevníkov, z ktorých väčšina sa aj ubytuje. Po cestách sa môže jazdiť najviac rýchlosťou 40 alebo 50 kilometrov za hodinu a na niektorých miestach je dodržiavanie predpisov kontrolované.

Národný park Južná Luangwa (Zambia)

Južná Luangwa je jedným z najúžasnejších parkov v Afrike, a nie bezdôvodne. Koncentrácia zveri okolo rieky Luangwa a jej vytvorených lagún je jedna z najvyšších v Afrike. Rieka Luangwa je zatiaľ jedným z najmenej dotknutých riečnych systémov Afriky a je životodarnou tepnou parku. Pešie safari bolo prvýkrát organizované práve tu a mimo tento park si ich môžete vychutnať už len v rezervácii Moremi v Botswane či Krugerovom národnom parku v JAR. V tomto parku nájdete 60 rôznych zvieracích druhov, rad plazov a cca 400 druhov vtákov. Nosorožec bol už bohužiaľ vyhubený pytliakmi.

Národný park Serengeti (Tanzania)

Národný park Serengeti leží v severnej Tanzánii východne od Viktóriinho jazera a jedná sa o jedno z najslávnejších a najrozsiahlejších chránených území Afriky. Od roku 1981 nechýba na zozname UNESCO. Jeho rozloha je 14 763 km² a tunajšej krajine dominuje veľký počet nádherných zvierat, medzi ktorými nechýbajú pakoňe, zebry, žirafy, levy, gepardy, leopardy, hyeny, slony alebo nosorožce. Krajinu tvorí lávové plató, z ktorého vystupujú reliéfy sopiek, pokryté trávnatými savanami. V západnej časti parku sa nachádzajú tiež galériové lesy, malé jazerá a žriedla s hojnosťou vody.

Súvisiace zájazdy


Safari Dvůr Králové, perníková chalúpka, zámok a čarovné Babičkino údolie

Česká republika

Safari Dvůr Králové, perníková chalúpka, zámok a čarovné Babičkino údolie

Termíny od:22.8.2020 / 2 dni

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Cena od: 89,00 €

Zobraziť

Safari

Keňa

Safari

Termíny od:5.2.2020 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 2 376,00 €

Zobraziť

Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži

Keňa

Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži

Termíny od:4.3.2020 / 12 dní

Doprava:Letecká

Strava:Plná penzia

Pôvodná cena: 2 698,00 €

Cena od: 2 428,20 €

-10%

Zobraziť

Hotel Portobello Resort & Safari

Brazília/Rio de Janeiro

Hotel Portobello Resort & Safari

Termíny od:22.11.2019 / 10 dní

Doprava:Letecká

Strava:Polpenzia

Pôvodná cena: 2 768,00 €

Cena od: 2 698,00 €

-3%

Zobraziť

Keňa - safari a oceán (13 dní) - 2020

Keňa

Keňa - safari a oceán (13 dní) - 2020

Termíny od:13.2.2020 / 13 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 2 936,00 €

Zobraziť

Keňa - safari a pláže - 2020

Keňa

Keňa - safari a pláže - 2020

Termíny od:13.2.2020 / 13 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 3 146,00 €

Zobraziť

Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.