Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Európe

Prehľad najnavštevovanejších turistických atrakcií v Európe

V nasledujúcom článku sa dozviete, ktoré sú najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Európe. Do nášho zoznamu sme zaradili prvých 6 turistických atrakcií zoradených od najnavštevovanejšej.

No. 1 Grand Bazaar, Istanbul

Veľký bazár v Istanbule (turecky: Kapalı Çarşı - Krytá tržnica) je jedným z najväčších a najstarších komplexov krytých tržníc na svete, ktorý má viac ako 58 krytých pasáží, cez 1200 obchodov. Denne ho navštívi okolo 250 až 400 000 turistov. Tržnica sa rozprestiera na ploche 45 hektárov. Využíva sa plocha 36 hektárov, zamestnáva asi 20 tisíc osôb.

No. 2 Katedrála Notre Dame v Paríži

Katedrála Notre Dame v Paríži alebo zastarano Chrám Matky Božej v Paríži (po francúzsky Cathédrale Notre-Dame de Paris, hovorovo Notre-Dame) je rímskokatolícky katedrálny chrám Paríža, postavený v gotickom štýle, nachádzajúci sa v centre mesta v île de la Cité.

No. 3 Disneyland Paríž

Toto splnenie detského sna bolo otvorené v roku 1992 ako druhý zahraničný Disneyland na svete a je to najnavštevovanejšia atrakcia v Paríži – ročne oba parky navštívi vyše 16 miliónov turistov, čo je viac ako návštevníkov Louvre. Samozrejme Disneyland si najviac vychutnajú malé deti, ale aj dospelí nájdu v tejto ríši komercie a fantázie niečo pre seba.

No. 4 Bazilika Sacré Coeur

Basilique du Sacré-Cœur (v preklade Chrám najsvätejšieho Ježišovho srdca) je parížsky rímskokatolícky kostol a bazilika minor v štvrti Montmartre. Vďaka svojej polohe je najvyšším bodom Paríža. Budova je dielom francúzskeho architekta Abadiea. Výstavba sa začala v roku 1875 a budova bola dokončená v roku 1914. Základným stavebným materiálom je travertín. Bazilika je 35 m dlhá, 85 m široká a 83 m vysoká.

No. 5 Múzeum Louvre v Paríži

Louvre, od roku 1993 Le Grand Louvre, je palácový komplex v centre Paríža, bývalé sídlo francúzskych kráľov. Dnes je v ňom umiestnené jedno z najväčších múzeí sveta - Musée du Louvre. Kedysi to bol hlavný palác kráľov, neskôr ho zanedbávali kvôli Versailles, ktorý dal postaviť kráľ Ľudovít XIV. Dnes sa v areáli nachádza napríklad sklenená pyramída (viď obrázok), ktorá tvorí hlavný vstup do zámku. Je to monumentálne miesto v samom srdci Paríža, v strede ideálnej čiary, končiacej na východe Vincenneským lesom a na západe Neuilly a Boulongnským lesom.

No. 6 Koloseum v Ríme

Koloseum (po taliansky Colosseo) sú ruiny veľkého amfiteátra v strede Ríma. V súčasnosti je to architektonická dominanta Ríma. Koloseum stojí na mieste umelého jazera v záhrade Neronovho Zlatého domu (domus aurea Neronis) na konci Forum Romanum. Pôvodne slúžil ako amfiteáter a bola to najväčšia budova v Rímskej ríši.

 

Súvisiace zájazdy


Termíny od:15.12.2019 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Termíny od:15.12.2019 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Termíny od:15.12.2019 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Termíny od:15.12.2019 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.