Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Kalábria autom alebo autobusom

Dovolenka Kalábria - Taliansko

Dovolenka Kalábria – očarujúca prírodná scenéria s množstvom zálivov, útesov, prekrásne jaskyne, piesočné pláže a priezračne čisté more. Kalábria sa nachádza na juhu Talianska, na konci zálivu Polikastro. Tam, kde sa pobrežie takmer dotýka Sicílie. Je to najjužnejšia časť Apeninského polostrova. Kalábriu obmýva z juhovýchodnej časti Iónske more a zo západnej more Tyrhenské. Charakterizuje ju teplé a príjemné podnebie od apríla do októbra. Ideálne obdobie je od mája do júla, kde teplota dosahuje okolo 30 stupňov. V júli a v auguste je tu o dosť teplejšie, okolo 40 stupňov. No v septembri, kedy opäť klesne teplota vzduchu, je počasie krásne a voda nádherne vyhriata. Pobyt v Kalábrii – to sú piesočnaté pláže, ktoré patria medzi niekoľko najkrajších pláží na svete. Región, ktorý tvorí „špičku čižmy“ Talianska ponúka mnoho kultúrnych pamiatok, národné parky. Je prevažne hornatý, pobrežie meria viac ako 800 km. Kalábria umožňuje rôzne druhy ubytovania. Či už je to ubytovanie v kvalitných hoteloch s polpenziou alebo plnou penziou. No takisto ubytovanie vo veľmi dobre vybavených apartmánových komplexoch bez stravy.

Dovolenka Kalábria – krása a úžasná pohostinnosť miestnych obyvateľov. Nádheru krajiny dotvárajú vinice, citrusové háje a architektúra talianskeho juhu. Dominantou Kalábrie sú malé hrady a stredoveké strážne veže. Milovníci histórie tu nájdu až 99 hradov. Hlavným mestom je Catanzaro. No i ďalšie mestečká Kalábrie stoja za návštevu – Tropea, Scilla, Stilo, Rossano, Regio Calabria a mnoho ďalších. Mestečko Rossano je ideálnym miestom na strávenie letnej dovolenky. Slnečné pláže, katedrála z 11. storočia, kostoly a mnohé iné. Zájazdy last minute letecky do Kalábrie.
Capo Vaticano – nádherná prírodná oblasť v juhozápadnej časti Kalábrie. Nájdete tu krásne skalnaté útesy, krištáľovo čisté more a nádhernú piesočnú pláž. Capo Vaticano poskytuje výnimočný výhľad na tri Liparské ostrovy.

Využite možnosť fakultatívnych výletov do rôznych stredísk:
Kristo di Maratea – asi 22 metrov vysoká socha Krista, podobná soche v Rio De Janeiro. Je to miesto najviac navštevované turistami.
Aquapark Odyssea 2000 – jeden z najkrajších aquaparkov v Taliansku s množstvom bazénov, šmykľaviek a tobogánov. Pobyt vám spríjemní prostredie plné paliem, kvitnúcich rastlín a zelene.

Kalábria je i historické mestečko Tropea - perla Tyrhenského mora. Nasávajte miestnu históriu v uličkách s množstvom suvenírov. Nad hlavnou plážou stojí vysoká skala, na ktorej sa týči kostol sv.Márie. Obdiv si zaslúžia aj domy vytesané priamo do skaly nad morom. Nájdete tu i mnoho reštaurácií s miestnymi špecialitami, zmrzlinou, či typickou marmeládou z červenej cibule.

Scalea – mestečko rozdelené na starú a novú časť. Stará časť – Scalea Vecchia s palácmi, kostolmi a starými krivoľakými uličkami a časť nová – Scalea Nuova s hotelmi, barmi, reštauráciami či diskotékami. Ochutnajte množstvo svojráznych špecialít z darov mora. Rastie tu aj mnoho exotických rastlín, napr. cedrový strom, ale i kaktusy. Oblasť Scaley je mimoriadne zaujímavá aj pre potápačov. Okúpte sa v azúrovo čistých vodách Tyrhenského mora. Tyrhenské pobrežie je známe najmä pestovaním feferóniek. V mestečku Diamante sa dokonca každoročne v septembri koná festival feferóniek.

Urobte si celodenný zájazd autobusom do Pompejí. Po výbuchu sopky Vezuv bolo celé mesto zasypané 7 metrovou vrstvou vulkanického popola. Staroveké mesto Pompeje leží asi 20 km od Neapola na úpätí Vezuvu.

Poďte s nami na výlet na blízku Sicíliu a nazrite do tajov legendárnych Syrakúz s nádhernými kostolmi, historickými budovami a pamiatkami..
Národný park Pollino – najväčší národný park v celom Taliansku. Nájdete tu množstvo vzácnych a chránených živočíchov. Ideálny na podniknutie vynikajúcich túr.
Kalábria má veľmi bohatú kultúru, folklór a piesne.

Kalábria patrí k výnimočným miestam Talianska hlavne pre nedotknutú prírodu, čisté priezračné more a nádherné piesočné pláže. Do Kalábrie sa zamilujú všetci, ktorí majú radi nádhernú prírodu, krásne hory, tradície a veselých ľudí. Dovolenka Kalábria – oddych, pohoda, krása a história.

Kalábria letecky z Bratislavy alebo Košíc.

Kalábria - All inclusive, polpenzia, plná penzia

 

                          Pre viac informácií      02 44 888 999       info@desirea.sk

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Villaggio Faro Punta Stilo

Taliansko/Kalábria/Guardavalle Marina

Villaggio Faro Punta Stilo

Termíny od:2.5.2020 / 8 dní

Doprava:Vlastná

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 32,17 €

Cena od: 28,95 €

-10%

Zobraziť

Rezidencia La Playa

Taliansko/Kalábria/Scalea

Rezidencia La Playa

Termíny od:9.5.2020 / 8 dní

Doprava:Vlastná

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 31,50 €

Cena od: 29,93 €

-5%

Zobraziť

Rezidencia Devi

Taliansko/Kalábria/Mandatoriccio Mare

Rezidencia Devi

Termíny od:30.5.2020 / 8 dní

Doprava:Vlastná

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 31,50 €

Cena od: 29,93 €

-5%

Zobraziť

Rezidencia Gandhi

Taliansko/Kalábria/Santa Maria del Cedro

Rezidencia Gandhi

Termíny od:3.5.2020 / 8 dní

Doprava:Vlastná

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 48,33 €

Cena od: 45,92 €

-5%

Zobraziť

Rezidencia Limoneto New

Taliansko/Kalábria/Capo Vaticano

Rezidencia Limoneto New

Termíny od:6.6.2020 / 8 dní

Doprava:Vlastná

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 52,60 €

Cena od: 49,97 €

-5%

Zobraziť

Rezidencia La Fattoria

Taliansko/Kalábria/Capo Vaticano

Rezidencia La Fattoria

Termíny od:25.4.2020 / 8 dní

Doprava:Vlastná

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 53,33 €

Cena od: 50,67 €

-5%

Zobraziť

Ďalšie zájazdy
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.