Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Poznávacie zajazdy Španielsko

Spoznajte zákutia Španielska

Poznávacie zájazdy Španielsko

Táto krajina je bohatá na kultúrno historické pamiatky a spoločenské atraktivity. Nachádza  sa tu aj množstvo architektonických pamiatok, ktoré sú zaujímavé najmä tým, že sú postavené v rôznychstavebných slohoch. Španielsko vyniká muzeálnými zbierkami a galériami a známou atrakciou čím sú býčie zápasy. Umelecké cennosti dokonca patria k najbohatším na svete.

Madrid je známy aj ako turistická oblasť a tým, že je najnavštevovanejším mestským centrom v Španielsku. Nájde sa tu galéria Museo del Prado, ktorá je obohatená o kolekciu obrazov Tiziana Rubensa a Goyu a aj iných známich maliarov. Nachádza sa tu aj kráľovský palác. Ďalsie významné múzeá sa dajú vidieť v Barcelone. Sú to múzeá ako Musseo Pissaco a Musseo Ceramica.  Krásna vyhliadka sa dá sledovať na vyhliadkovom vrchu Tibidab a na pevnosti Moutjuich. Je tu aj známe námorné múzeum a chrám Sv. Rodiny Sagrada Familia. Architektomtejto krásnej baziliky je Antonio Gaudi. Stále sa rekonštruuje a jej dokončenie je až na rok 2026. Má jedinečný dizajn a kresťanskú symboliku, ktorú do toho vložil antonio Gaudi.  V meste Granada je ukrytý palác Alhambra, ktorý je známy ako svetová maurská pevnosť. Mesto Sevilla ukrýva tretí najväčší  chrám v Španielsku. V Burgose sa nachádza jedna s najvýznamnejších stavieb. Najfrancúzskejšou katedrálou na svete je Leóne a tiež sa tu nachádza ja jedno z majstrovských diel Španielska a tým je Biela madona.  Za pozretie určite stojí  aj stavba pochádzajúca z 11 – 13 st. A tou je Santiago de Compostela.  Je to katolícke pútnické miesto s katedrálou.  Jedinečnou klenotnicou v ktorej sú zachované skulptúry a náhrobky a významné trapisérie, zlatnícke predmety a koberce a tým je Toledo.  Vo Valencii je k videniu osemboká zvonica El Miquelet, ktorá sa nachádza v Ávile. V meste Cordóba sú zachované pamiatky s arabského staviteľstva a historická katedrála Mozquita, ktorá je známa svojou židovskou štvrťou.

Najkrajším zo španielských miest je jednoznačne Salamanca. Dá sa tu vidieť historické školské námestie a Dom mušlí. Národné múzeum sôch sa nachádza vo Valladolide. Pamiatky dávného osídlenia Pyrenejského poloostrova sa dajú vidieť v kláštore Montserrat. Je to pútnické miesto a teraz ho navštevuje veľa záujemcov z celého sveta. Vnútro kláštora zdobia diela umelcov. A tými umelcami sú Piccaso, El Greco a Garavaggio. Najznámejšia jaskyňa so svojími kresbami pravekých ľudí je bezpochyby jaskyňa Altamira. Hrobky španielských kráľov sa nachádzajú v zámku Escorial. Je aj kráľovským sídlom a čo je najväčšou zaujímavosťou, že môže svojím spôsobom konkurovať aj velkolepému Versailskému zámku. Sídlo španielského kráľa sa dá vidieť v Palacio Real. Symbolickým stredom tejto krajiny je La Puerta del Sol  a Plaza Mayor. Nachádza s atu aj katedrála  de Santa Madrid la Real de la Almudera a dá sa prejsť po nádhernom námestí La Plaza de Cibeles, ktorá má aj svoju krásnu fontánu. Na tomto námestí sa aj často oslavujú víťazstvá. Je tu široký výber galérií v Madride, alebo možnosť nakupovania rôznych značkových oblečení. Alebo možnosť prejsť sa po parku Retiro a niečo si zakúpiť na ulici Gran Via. Futbalový nadšenci si môžu pozrieť futbalový štadión Santiaga Bernabeau známym ako Real Madrid. Barcelona nám ponúka Sagrada Familiu a Piccasove múzeum, olympijský komplex a pomník Krištofa Kolumbusa. Zábavu nájdete na živej ulici la Rumba, alebo na pláži. Sú to krásne pláže, ktoré sú obklopené promenádami a ohraničené hotelami. V blízkosti sa nachádzajú stanice prvej pomoci pre prípad úrazu. Zaujímavá je tu aj španielská paradajková vojna, alebo inak povedané La Tomatina. Je to dvojhodinová bitka, ktorá sa koná v meste Buňolu a to každú poslednú stredu v auguste. Spravidla sa koná v doobedňajších hodinách. 

Veľkou delikatesou je skvelí španielská šunka vyrobená z bravčového mäsa a spoznáme ju pod názvom Jarmon Serrano. Španieli túto delikatesu jedia aj namiesto syru, alebo len tak, alebo lahodne k vínku. Pre typický španielský tanec flamengo sem patria bezpochyby kastanety. Je to hudobný nástroj, ktorý sa skladá s plytkých mističiek. Španieli sú známi aj svojími dobrými a lahodnými vínkami. A to vo svojej vinárskej oblasti Rioja.

Dovolenka Španielsko  

Poznávací zájazd Barcelona 

Poznávací zájazd Madrid

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

7-dňový zájazd do Barcelony

7-dňový zájazd do Barcelony

Termíny od:31.8.2020 / 7 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Cena od: 239,00 €

Zobraziť

Farebná Barcelona - katalánska kráska LETECKY

Španielsko/Katalánsko/Barcelona

Farebná Barcelona - katalánska kráska LETECKY

Termíny od:2.4.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 389,00 €

Zobraziť

Letecký zájazd do Barcelony

Španielsko/Katalánsko/Barcelona

Letecký zájazd do Barcelony

Termíny od:14.3.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 399,00 €

Zobraziť

Letecký zájazd do Madridu

Španielsko/Madrid

Letecký zájazd do Madridu

Termíny od:8.5.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 399,00 €

Zobraziť

Malaga - mesto, ktoré nikdy nespí

Španielsko/Andalúzia (Costa del Sol)/Málaga

Malaga - mesto, ktoré nikdy nespí

Termíny od:15.5.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 399,00 €

Zobraziť

Letecký zájazd do Barcelony a na Montserrat

Španielsko/Katalánsko

Letecký zájazd do Barcelony a na Montserrat

Termíny od:16.5.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 399,00 €

Zobraziť

Ďalšie zájazdy
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.