Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Poznávací zájazd Madrid

Spoznajte Madrid

Madrid je hlavným mestom a zároveň najväčším mestom Španielského kráľovstva. Nachádza sa v strede krajiny, vo vnútrozemí, v jednej zo 17 autonómnych oblastí Španielska, v oblasti s rovnakým názvom Madrid. V tomto meste žije viac ako 3 300 000 obyvateľov. Jeho pamiatky a kultúra láka množstvo turistov, jediné však čo Madridu chýba je more. Najväčšou zaujímavosťou mesta sú múzeá, a to Múzeum Prada, Múzeum Kráľovnej Sofie a Múzeum Thyssen – Bornemisza. Múzeum Prada je plné veľmi významných obrazov a sôch slávnych umelcov. Španielských umelcov akými boli Diego Velázquez, Francisco Goya, El Greco, ale aj talianských, a to Tiziano, Tintoretto, Botticelli, Rafaelo, či holandských, flámskych ako Van Dyck, Rembrandt a aj francúzskych, anglických a nemeckých, ktorými boli Nicolas Poussin či Albrech Durrer. Okrem 9 000 obrazov, čo sa v ňom nachádza, je v ňom aj 5 000 grafík a 700 sôch. Múzeum Kráľovnej Sofie je múzeum moderného umenia, v ktorom sa nachádzajú obrazy známych umelcov, akími boli: Salvator Dalí, Pablo Picasso či Joan Miró. Múzeum Thyssen – Bornemisza obsahuje zbierky Clauda Moneta, Vincenta Van Gogha, Paula Cézanna či Paula Gaugina. Okrem týchto múzeí, je najštevované aj Národné archeologické múzeum a aj Mestské múzeum. Srdcom Madridu je námestie Puerta del Sol, kde sa na zemi nachádza tabuľa s nultým kilometrom, kde sú zobrazené vzdialenosti do ďalších známych španielských miest a počítajú sa odtiaľto aj všetky cesty a diaľnice. Nachádza sa tu aj socha šplhajúceho medveďa sa na strom, čo je symbolom mesta Madrid.

Plaza Mayor je hlavným námestím mesta, v minulosti sa tu uskutočňovali býčie zápasy, popravy či divadelné predstavenia. Bolo postavené v 17. storočí, a nachádza sa tu jazdecká socha kráľa Filipa ll.. Námestie Plaza de la Villa je obkolepené budovami z 16. a 17. storočia. Krásnou budovou je aj Basilica de San Francisco El Grande, ktorá je zasvätená Františkovi z Assisi. Bazilika pochádza z 18. storočia. Námestie Plaza de Espaňa je známe súsoším známeho Dona Quijoteho a Sanza Panza. Pri námestí Plaza de Espaňa, je postavený kráľovský palác Palacio Real, ktorý dal postaviť kráľ Filip V. v 18. storočí, má 2 000 izieb. Je reprezentatívnym sídlom španielského kráľa, a zároveň je najstaršou budovou v Madride. Okrem toho sa tu nachádza aj knižnica s bohatou zbierkou máp, rukopisov, notových zápisov a pod.. Pri paláci sa nachádzajú parky Casa de Campo a Parque Atracciónes. Tiež tu je zoologická záhrada. Veľmi obľúbeným parkom je aj Parque del Buen Retiro, kde sa nachádza krištáľový palác Palacio de Cristal, a okrem toho aj viac ako 15 000 stromov. Ulica Gran Vía je veľmi navštevovaná, sú tu hlavne obchody, banky, úrady, reštaurácie, bary...

Do Madridu chodia turisti aj pre lásku k športu. Veľmi známym je futbalový štadión Santiago Bernabéu, kde veľmi často chodia fanúšikovia na zápasy ich obľúbeného futbalového klubu Real Madrid. Okrem toho je mesto populárne aj býčími zápasmi v arénach – corrida de torros. Na námestí Plaza de Torros sa nachádza najväčšia býčia aréna Las Ventas. Zároveň je druhou najväčšou arénou na svete. Madrid je mesto, ktoré žije ced deň i v noci, stále sa tu niečo deje. Ľudia sa zabávajú na námestiach a v rôznych baroch. Sangría v pohári, tapas na tanieri a k tomu ich temperamentná hudba. Kluby a diskotéky sú vždy plné, takisto aj futbalové štadióny či býčie arény. Toto mesto treba vidieť aspoň raz za život. Treba si vychutnať jeho atmosféru a precítiť pravú španielsku kultúru.

Dovolenka Španielsko 

Poznávací zájazd Barcelona

Poznávacie zájazdy Španielsko

Súvisiace zájazdy


Letecký zájazd do Madridu

Španielsko/Madrid

Letecký zájazd do Madridu

Termíny od:8.5.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 399,00 €

Zobraziť

Temperamentný Madrid a flamenco show LETECKY

Španielsko/Madrid

Temperamentný Madrid a flamenco show LETECKY

Termíny od:13.3.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 419,00 €

Zobraziť

Madrid letecky

Španielsko

Madrid letecky

Termíny od:21.5.2020 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 549,00 €

Zobraziť

Madrid let

Španielsko/Madrid

Madrid let

Termíny od:15.5.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 690,00 €

Cena od: 625,65 €

-9%

Zobraziť

Madrid - Salamanca - Toledo

Španielsko

Madrid - Salamanca - Toledo

Termíny od:3.10.2020 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 798,00 €

Cena od: 734,16 €

-8%

Zobraziť

Cesta po Španielskom kráľovstve -bus

Cesta po Španielskom kráľovstve -bus

Termíny od:19.5.2020 / 13 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Polpenzia

Cena od: 849,00 €

Zobraziť

Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.