Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Poznávací zájazd Madrid

Spoznajte Madrid

Madrid je hlavným mestom a zároveň najväčším mestom Španielského kráľovstva. Nachádza sa v strede krajiny, vo vnútrozemí, v jednej zo 17 autonómnych oblastí Španielska, v oblasti s rovnakým názvom Madrid. V tomto meste žije viac ako 3 300 000 obyvateľov. Jeho pamiatky a kultúra láka množstvo turistov, jediné však čo Madridu chýba je more. Najväčšou zaujímavosťou mesta sú múzeá, a to Múzeum Prada, Múzeum Kráľovnej Sofie a Múzeum Thyssen – Bornemisza. Múzeum Prada je plné veľmi významných obrazov a sôch slávnych umelcov. Španielských umelcov akými boli Diego Velázquez, Francisco Goya, El Greco, ale aj talianských, a to Tiziano, Tintoretto, Botticelli, Rafaelo, či holandských, flámskych ako Van Dyck, Rembrandt a aj francúzskych, anglických a nemeckých, ktorými boli Nicolas Poussin či Albrech Durrer. Okrem 9 000 obrazov, čo sa v ňom nachádza, je v ňom aj 5 000 grafík a 700 sôch. Múzeum Kráľovnej Sofie je múzeum moderného umenia, v ktorom sa nachádzajú obrazy známych umelcov, akími boli: Salvator Dalí, Pablo Picasso či Joan Miró. Múzeum Thyssen – Bornemisza obsahuje zbierky Clauda Moneta, Vincenta Van Gogha, Paula Cézanna či Paula Gaugina. Okrem týchto múzeí, je najštevované aj Národné archeologické múzeum a aj Mestské múzeum. Srdcom Madridu je námestie Puerta del Sol, kde sa na zemi nachádza tabuľa s nultým kilometrom, kde sú zobrazené vzdialenosti do ďalších známych španielských miest a počítajú sa odtiaľto aj všetky cesty a diaľnice. Nachádza sa tu aj socha šplhajúceho medveďa sa na strom, čo je symbolom mesta Madrid.

Plaza Mayor je hlavným námestím mesta, v minulosti sa tu uskutočňovali býčie zápasy, popravy či divadelné predstavenia. Bolo postavené v 17. storočí, a nachádza sa tu jazdecká socha kráľa Filipa ll.. Námestie Plaza de la Villa je obkolepené budovami z 16. a 17. storočia. Krásnou budovou je aj Basilica de San Francisco El Grande, ktorá je zasvätená Františkovi z Assisi. Bazilika pochádza z 18. storočia. Námestie Plaza de Espaňa je známe súsoším známeho Dona Quijoteho a Sanza Panza. Pri námestí Plaza de Espaňa, je postavený kráľovský palác Palacio Real, ktorý dal postaviť kráľ Filip V. v 18. storočí, má 2 000 izieb. Je reprezentatívnym sídlom španielského kráľa, a zároveň je najstaršou budovou v Madride. Okrem toho sa tu nachádza aj knižnica s bohatou zbierkou máp, rukopisov, notových zápisov a pod.. Pri paláci sa nachádzajú parky Casa de Campo a Parque Atracciónes. Tiež tu je zoologická záhrada. Veľmi obľúbeným parkom je aj Parque del Buen Retiro, kde sa nachádza krištáľový palác Palacio de Cristal, a okrem toho aj viac ako 15 000 stromov. Ulica Gran Vía je veľmi navštevovaná, sú tu hlavne obchody, banky, úrady, reštaurácie, bary...

Do Madridu chodia turisti aj pre lásku k športu. Veľmi známym je futbalový štadión Santiago Bernabéu, kde veľmi často chodia fanúšikovia na zápasy ich obľúbeného futbalového klubu Real Madrid. Okrem toho je mesto populárne aj býčími zápasmi v arénach – corrida de torros. Na námestí Plaza de Torros sa nachádza najväčšia býčia aréna Las Ventas. Zároveň je druhou najväčšou arénou na svete. Madrid je mesto, ktoré žije ced deň i v noci, stále sa tu niečo deje. Ľudia sa zabávajú na námestiach a v rôznych baroch. Sangría v pohári, tapas na tanieri a k tomu ich temperamentná hudba. Kluby a diskotéky sú vždy plné, takisto aj futbalové štadióny či býčie arény. Toto mesto treba vidieť aspoň raz za život. Treba si vychutnať jeho atmosféru a precítiť pravú španielsku kultúru.

Dovolenka Španielsko 

Poznávací zájazd Barcelona

Poznávacie zájazdy Španielsko

Súvisiace zájazdy


Temperamentný Madrid a flamenco show LETECKY

Španielsko/Madrid

Temperamentný Madrid a flamenco show LETECKY

Termíny od:18.10.2019 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 419,00 €

Zobraziť

Plaza Mayor, kráľovský palác, Retiro park, La Gran Via, San Juan De Los Reyes, Alcázar...

Španielsko

Plaza Mayor, kráľovský palác, Retiro park, La Gran Via, San Juan De Los Reyes, Alcázar...

Termíny od:20.9.2019 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 644,00 €

Zobraziť

To nejlepší z Madridu + Toledo (letecky)

Španielsko

To nejlepší z Madridu + Toledo (letecky)

Termíny od:17.10.2019 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 685,00 €

Zobraziť

To nejlepší z Madridu + Segovia + El Escorial (letecky z Prahy)

Španielsko

To nejlepší z Madridu + Segovia + El Escorial  (letecky z Prahy)

Termíny od:14.5.2020 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 694,00 €

Zobraziť

Španielske El Clasico

Španielsko

Španielske El Clasico

Termíny od:28.9.2019 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Polpenzia

Cena od: 722,00 €

Zobraziť

Okruh Španielskom

Španielsko

Okruh Španielskom

Termíny od:30.9.2019 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Polpenzia

Pôvodná cena: 747,00 €

Cena od: 723,00 €

-3%

Zobraziť

Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.