Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Andalúzia v Španielsku

Najkrajšie pamiatky a destinácie Andalúzie

Andalúzia sa nachádza na najjužnejšej časti Španielska. Je to jedna zo 17. autonómnych oblastí španielskeho kráľovstva. Je najľudnatejšou oblasťou Španielska a patrí medzi najobľúbenejšie lokality Pyrenejského polostrova. Andalúziu tvorí osem provincií - Cádiz, Huelva, Málaga, Córdoba, Granada, Jaén, Sevilla, a Alméria. Sevilla je hlavným mestom Andalúzie. Ohraničuje ju zo západu Portugalsko, zo severu ďalšie autonómne oblasti Extramadura a Castilla de La Mancha, z východu Murcia a na juhu susedí s Gibraltárom, Stredozemným morom a Atlantickým oceánom. 

V Andalúzii je najkrajšie a najteplejšie počasie v celom Španielsku. Je tu skvelá dovolenka počas celého roka. Najznámejšou a najobľúbenejšou plážou je Costa del Sol, medzi ďalšie obľúbené patria tiež pláže Costa de la Luz, Costa Blanca, Costa Tropical či Costa de Almeria. Andalúzia je známa morom, prekrásnou prírodou, skvelým vínom a vášnivým flamencom. Bohaté olivové háje, prekrásne údolia, dedinky medzi kopcami, maurské hrady, množstvo zámkov, výborná gastronómia, toto všetko ponúka táto časť Španielska.

V Andalúzii je veľmi obľúbená pešia turistika, športy ako tenis, golf, cyklistika a hlavne vodné športy. Dovolenka je pre niekoho len čas strávený pri vode a na pláži, pre iných je dovolenka spojená aj s poznávaním miest, pamiatok, kultúry, jedla, zábavy. V Seville sa nachádza prístav a mnoho historických pamiatok. Oplatí sa navštíviť kráľovský palác Reáles Alcázares, Katedrálu St. María s výstupom na maurskú zvonicu Giraldu, Hrobku Krištofa Kololmba, Zlatú vežu a určite aj arény, kde sa pravidelne usporadúvajú býčie zápasy.

Vstupnou bránou Andalúzie je mesto Malaga. Je rodným mestom Pabla Picassa. Nachádza sa tu jeho rodný dom a jeho múzeum. Córdoba je jedným z najnavštevovanejších miest Španielska. Je zmiešaninou kresťanskej, židovskej a moslimskej kultúry. Nachádza sa tu Mešita, krásny palác Medinat az Zahara, mnoho synagóg a rímskych pamiatok.

Perlou Španielska je mesto Granada. Je tu všade cítiť pozostatky arabskej kultúry. Pevnosť Alhambra, prenádherné záhrady Generalife, Katedrála, hrobky Ferdinanda Aragónskeho a Izabely Kastílskej, Sacromonte a Albaicín. Alhambra patrí do svetového dedičstva UNESCO, vďaka 23 sultánom vznikol tento prekrásny červený komplex. Je plný hradieb a nachádza sa tu 7 palácov. Záhrady Generalife sú plné fontán. V Granade je zaujímavá maurská štvrť Albaicín, kde všetky budovy sú oslnivo biele a tiež aj uličky. Každý rok sa v tomto meste koná súťaž o najkrajšie kvetmi vyzdobené nádvorie.

Za návštevu stojí aj mesto Cádiz. Je najstarším mestom Európy, založili ho Féninčania už v roku 1 100 pred n. l.. Každý rok sa tu koná najväčší karneval v celom Španielsku. Medzi pozoruhodné pamiatky v Cádize patria Katedrála, Kostol Santa Cruz, veža Tavira a miestna tržnica. Každé jedno mesto je atraktívne, láka turistov na špeciality španielskej gastronómie, na sangriu a určite aj na zmyselné flamenco. Andalúzia je najväčším výrobcom vína v Európe. Tradičnou chutnou špecialitou je Paella. Je to rizoto s bylinkami, morských plodov a rýb. Gazpacho je zas paradajková polievka na studeno, pridáva sa do nej okrem paradajok aj paprika, uhorka, cibuľa a cesnak. Základom všetkých jedál je mäso, morské plody, cesnak a olivový olej. Početné zastúpenie v kuchyni majú aj polievky, šaláty a údeniny.

Andalúzia je rodiskom flamenca. Flamenco vzniklo zmiešaním rómskej, islamskej, židovskej a andalúzskej kultúry. Pri tanci sa používajú drevené kastanety, typické vejáre a šatky. Okrem flamenga, sa tu španieli zabávajú rôzne. Či už ohadzovaním sa paradajkami, naháňaním býkov, zabávajú sa stále. Sú to živí, temperamentní a rdeční ľudia. Dovolenka tu je skvelá. Každý večer je fiesta – zábava, oslava, a každý deň je poobede aj 3 hodiny siesta – čas na oddych, odpočinok.

Čo viac si priať? More, jedlo, slnko, život, sangria, flamengo...

Pozrite si aj ponuku zájazdov do hlavného mesta Madrid alebo Barcelony.

Súvisiace zájazdy


Zájazdy na FC Sevilla

Španielsko/Andalúzia/Sevilla

Zájazdy na FC Sevilla

Termíny od:20.5.2020 / 1 deň

Doprava:Letecká

Strava:Polpenzia

Cena od: 290,00 €

Zobraziť

Stredozemné more až po Lisabon

Stredozemné more až po Lisabon

Termíny od:21.9.2019 / 11 dní

Doprava:Vlastná

Strava:Plná penzia

Pôvodná cena: 449,00 €

Cena od: 435,53 €

-3%

Zobraziť

Gibraltár a okruh slnečnou Andalúziou

Gibraltár a okruh slnečnou Andalúziou

Termíny od:4.10.2019 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 614,00 €

Cena od: 455,00 €

-26%

Zobraziť

Cesta 3 krajinami: Španielsko, Gibraltár a Maroko

Cesta 3 krajinami: Španielsko, Gibraltár a Maroko

Termíny od:7.10.2019 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 629,00 €

Zobraziť

Klenoty Andalúzie: Sevilla, Cordoba, Granada, Alhambra

Španielsko

Klenoty Andalúzie: Sevilla, Cordoba, Granada, Alhambra

Termíny od:17.4.2020 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 649,00 €

Zobraziť

Portugalsko a Španielsko - pol na pol

Portugalsko a Španielsko - pol na pol

Termíny od:21.10.2019 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Polpenzia

Pôvodná cena: 746,00 €

Cena od: 703,00 €

-6%

Zobraziť

Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.