Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Poznávacie zájazdy

Poznávacie zájazdy do Portugalska

Poznávacie zájazdy Portugalsko

Portugalsko je umiestnené na Pyrenejskom polostrove, v jeho západnej časti. Zaberá šestinu Pyrenejského polostrova. Obmýva ho Atlantický oceán, hoci je považovaný za Stredomorskú krajinu. Madeira a Azorské ostrovy sú súčasťou Portugalska. Jeho celková rozloha je 92 391 km 2 a žije v ňom vyše 10 miliónov obyvateľov. Rozpráva sa tu portugalsky.

Hlavným mestom Portugalskej republiky je Lisabon, v ktorom žije cez 560 000 obyvateľov. Je to veľmi štýlové mesto, nachádza sa v ňom maurská štvrť, zámok Kastell Sao Jorge, ktorý bol postavený v 8. storočí, je veľmi vysoko položený, a je odtiaľ úžasný výhľad na celé mesto. Lisabonskými zaujímavosťami sú aj múzeá. Múzeum orientálneho a západného umenia Calouste Gulbenkian a Národné múzeum antického umenia. Ďalej sa tu nachádza Belemérska veža a krásna botanická záhrada. Najvýznamnejšie mestá sa nachádzajú na pobreží, pretože väčšina zahraničných obchodov je založená na námornej ceste. Na juhu sa rozprestierajú obrovské olivové plantáže, plantáže citrusových plodov a vinohrady. Vína z Portugalska sú svetovo uznávané. Až 50 % svetovej produkcie korku sa vyrába priamo v Portugalsku. Významnú úlohu zohráva aj rybárstvo a samozrejme cestovný ruch. Severozápad krajiny je charakteristický miernymi zimami, krátkymi letami a veľmi silnými zrážkami. Na severovýchode sú zas dlhšie zimy, ale zato sú tu veľmi horúce letá. Najlepšie podnebie je na juhu krajiny, pretože sú tu od marca až do októbra dlhé a veľmi teplé letá, málo zrážok, okrem jari a jesene.

V Portugalsku medzi turisticky najnavštevovanejšie oblasti patria pobrežia Costa Verde, Costa de Lisboa, Costa de Prata, Algarve, Monthanas a región Planícies. Costa Verde susesí so Španielskom. Nachádza sa na severozápade krajiny. Tiahne sa od mesta Porto až po mesto Vila Real. Je tu umiestený Národný park Peneda – Geres. Táto oblasť je plná lesov s borovicami, dlhých pláží, vinárskycj a kúpeľných miest ako sú Vizela či Caldelas. Nachádza sa tu mnoho historických pamiatok a miest. Najdôležitejším mestom celej oblasti Costa Verde je mesto Porto, ktoré je zároveň druhým najväčším mestom Portugalska. Nachádza sa v ňom prekrásne staromestské centrum, ktoré je plné stredovekých barokových budov. Ďalšími známymi mestami sú Espino, Valenca, Viana do Castelo či Vila do Conde. Espino je modreným kúpeľným mestom, vo Valenci sú krásne točité a úzke uličky a tiež aj malé kostolíky. Pekným pevnostným mestom je Viana do Castelo, má príťažlivú architektúru renesancie. Nachádza sa v ňom katedrála Braga, ktorá bola postavená v 12. storočí. Je tu aj množstvo zvoníc, ktoré pochádzajú z 18. storočia. Zaujímavé umelecké skvosti sú vystavené v múzeu, ktoré nesie názov Museu de Arte Sacra. Vila do Conde je rybárskou dedinkou, plná rybárskych člnov a je populárna miestnou čokoládou. Druhou prímorskou oblasťou je Costa de Prata, ktorá leží južne od Costa Verde. Jej najlákavejšími mestami sú mestá Fátima a Coimbra.

Fatima je známa svojou sochou Panny Márie. Toto mesto je cieľom pútnickych miest od roku 1917, kedy sa tu údajne zjavila Panna Mária. Až 85 % obyvateľov Portugalska sú rímskokatolíci. Sú silní veriaci, do Fatimy chodia ľudia z celého sveta na pútnické zájazdy. Coimbra je známym univerzitným mestom a zároveň aj tretím najväčším mestom Portugalska. Costa de Lisboa je Lisabonským pobrežím. Do tohto regiónu patrí Lisabon, Estorilské pobrežie a pobrežia Costa Azulu, Costa Dourada, Costa de Prata a Costa Verde. Región Monthanas leží na severovýchode krajiny. Je hornatý, divoký, plný lesov, riek a liečivých prameňov. Sú v ňom najznámejšie termálne kúpele v Portugalsku. V regióne Planícies rastú duby korkové, z ktorých sa ich kôra využíva na rôzne výrobky z korku, ale hlavne na výrobu korkových zátok. Región je známy svojimi typickými dedinkami a folklórnymi festivalmi. Región Algarve sa nachádza na juhu krajiny pri Atlantickom oceáne. Jeho pláže sú dlhé cez 250 km a zároveň patria medzi najčistejšie pláže v celej Európe. V regióne rastú mandľovníky. Ostrovy Madeira sú ideálne na dovolenku. Má ideálne počasie, krásnu flóru, známe a výborné víno Madeira. V hlavnom meste Funchal je nádherná botanická záhrada.
Azorské ostrovy tvorí 12 ostrovov, ktoré majú sopečný pôvod. Nachádzajú sa tu kráterové jazerá a aktívne sopky. Sú to hornaté ostrovy so subtropickým podnebím.

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Lisabon

Portugalsko/Lisabon

Lisabon

Termíny od:2.12.2019 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 479,00 €

Zobraziť

Lisabon, európske San Francisco LETECKY

Portugalsko/Lisabon

Lisabon, európske San Francisco LETECKY

Termíny od:8.10.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 489,00 €

Zobraziť

4-dňový letecký zájazd do Lisabonu

Portugalsko/Lisabon

4-dňový letecký zájazd do Lisabonu

Termíny od:11.9.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 499,00 €

Zobraziť

Lisabon

Portugalsko/Lisabon

Lisabon

Termíny od:2.12.2019 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky/Polpenzia/Plná penzia

Pôvodná cena: 524,00 €

Cena od: 503,00 €

-4%

Zobraziť

Lisabon let

Portugalsko/Lisabon

Lisabon let

Termíny od:9.5.2020 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 740,00 €

Cena od: 669,15 €

-10%

Zobraziť

Lisabon - Mesto moreplavcov

Portugalsko

Lisabon - Mesto moreplavcov

Termíny od:29.12.2019 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 938,00 €

Cena od: 818,00 €

-13%

Zobraziť

Ďalšie zájazdy
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.