Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Plavba po Níle

História Egypta z paluby lode.

Je všeobecne známe, že Egypt je veľmi často navštevovaný turistami a to počas celého roka. Sezóna trvá dlho, okrem letných horúčav je tu stále príjemné počasie na jar, jeseň i zimu. Pre tých, ktorí majú zmapované už všetky hlavné turistické destinácie ako Hurgada, Sharm el Sheik, Makadi Bay či Marsa Alam, ponúka Egypt ešte ďaleko viac. Vidieť len rezorty hotelov, pláže, promenády, podmorský svet, centrá stredísk, prípadne pyramídy možno nie každému stačí. Čoraz väčšej obľube sa turisti tešia plavbám po rieke Níl. Ponuka je široká, vďaka obrovskej dĺžke Nílu, sa robia rôzne trasy plavieb. Od Asuánu až po Alexandriu. Medzi hlavné zástavky plavieb patria určite Asuán, Kom Ombo, Edfu, Esna, Théby, Luxor, Karnak, Údolie kráľov, Dendera, Suhag, Asyut, Minia, Beni Suef, Káhira, Gíza či Alexandria. Organizujú sa nie len pobytové, ale aj pobytovo - poznávacie plavby. Turisti bývajú počas celého pobytu na riečnech lodiach, ktoré sú veľmi dobre vybavené. Kajuty majú svoje čaro, krásny výhľad na Níl a okolie počas celej plavby. Lodné reštaurácie a bary taktiež nezaostávajú, na terase lode sú k dispozícii tiež bary, bazény a lehátka. Súčasťou lodí sú aj butiky, či spoločenské priestory, kde vždy je o večernú zábavu a program postarané. Takže prečo neskúsiť príjemný oddych aj s návštevou niečoho nového, ešte nepoznaného?

Esna

Mestečko Esna sa nachádza severne od Edfu. Kedysi sa tu nachádzal chrám, ktorý bol zasvätený pastierovi Khnum. Dnes z chrámu zostala len veľká stĺpová sála, v ktorej možno vidieť 24 stĺpov zdobených hlavicami, a reliéfy zobrazujúce symbolické výjavy.

Edfu

V mestečku Edfu Apollinopolis Magna sa nachádza najzachovalejší chrám egyptského staroveku. Mestečko sa nachádza medzi nemenej známymi mestami Asuán a Luxor. Chrám je zasvätený bohu Horovi. Steny chrámu sú pokryté reliéfmi, ktoré zobrazujú náboženské a mytologické udalosti. Je veľmi dobre zachovaný, pretože bol dlho ukrytý po pieskom a práce, vďaka ktorým bol objavený, začali až v 19. storočí.

Kom Ombo

Chrám Kom Ombo sa nachádza približne 40 km od mesta Asuán, smerom na sever. Leží na rieke Níl a je tiež súčasťou výletov, poznávacích zájazdov a plavieb po rieke Níl. Chrám Kom Ombo je zasvätený dvom bohom, a to bohu Horovi a bohu Sobkovi.

Asuán

Asuán je najjužnejším mestom Egypta a je známe predovšetkým svojou výbornou polohou. Leží na pobreží rieky Níl, neďaleko od Asuánskej priehrady. Hovorí sa o ňom ako o vstupnej bráne do Afriky z Egyptu, leží na hranici. Denne tadiaľto prechádzajú výletné lode, ktoré sú súčasťou poznávacích i pobytovo – poznávacích zájazdov. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky patrí určite nedokončený obelisk či Nubijské múzeum.

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Ďalšie zájazdy
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.