Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Expedícia Biela púšť

V Egypte, kde je možné na každom kroku niečo zaujímavé vidieť, Biela púšť nečakane prekvapí. Národný park medzi oázami Farafra a Bahariya ponúka jedny z najrozmanitejších a najzaujímavejších scenérií, aké sú v Západnej púšti. Oslnivo biele skalnaté útvary pripomínajú obrazy Salvatora Dalího. Najkrajšie sú pri východe a západe slnka, kedy menia farbu na ružovú a oranžovú. Piesok okolo je posiaty úlomkami kremeňa a rôznych odrôd čiernych pyritov rovnako ako tisíckami drobných skamenelín.

Skúsený vodič, beduín z oázy Bahariya, výborne pozná púšť. Zavedie Vás do najkrajších zákutí a ukáže tie najkrajšie scenérie čarokrásnej prírody. Program organizuje tak, aby ste videli a presvedčili sa, že púšť má stovky rozličných podôb. Ak sa rozhodnete spoznať aj túto tvár Egypta, safari po egyptskej púšti nikoho nesklame.

Program nášho prvého výletu smeroval z Káhiry, cez oázy Faiyoum a  Bahariya, do oázy Farafra. Spolu 2500km. Prvý zážitok – pyramídy v Gíze, Cheopsova pyramída, najstaršia a jediná zachovaná pamiatka zo Siedmich divov sveta. Z východnej strany komplex pyramíd stráži Sfinga proti neustále sa rozrastajúcej 20 miliónovej Káhire. Zo západnej a južnej strany sa rozprestiera obrovské územie púšte, kde je plánované vybudovať v priebehu piatich rokov nové historické múzeum starovekého Egypta. Nedokážem odhadnúť rozlohu, ale je nesmierne veľká.

Cesta pokračuje cez Faiyum, najväčšiu oázu v Egypte, ktorá zásobuje Káhiru prakticky všetkým. Obrovské slané jazerá Lake of Fayoum a  Lake of Carun so sviežou zeleňou zavlažovaných polí ostro kontrastujú so skalnými masívmi črtajúcimi sa v diaľke a hneď v úvode navodzujú atmosféru zaujímavého zážitku.

Národný park chránený Unescom Whale Waley – Údolie veľrýb uprostred pieskových dún bez pochybností dokáže, že tu v dávnej minulosti bolo more. Crystal mountains s trblietajúcimi sa kryštálmi prekvapuje, že púšť nie je len piesok. Béžová farba piesku a mohutných skalných kuželov Čiernej púšte posiatych čiernou horninou v kombinácii s modrou oblohou  nečakane prebudia výtvarné vlohy aj u toho, kto by to neočakával. Iný obraz poskytuje Western desert – Západná púšť, ktorá sa rozprestiera až do Líbie.  Strmé skaly, malebné kaňony...  Idete autom a pred očami sa Vám vynárajú  prekrásne scenérie.  Veľkolepá White desert – Biela púšť,  dokonale očarí. Čo všetko dokáže príroda! V Bielej púšti je možné sa prechádzať hodiny a dni. Každý jeden skalný útvar poskytuje zaujímavý objekt pre snímku. Ste tam sami s prírodou a najlepším fotoaparátom sa zrazu stane vlastný zrak a srdce. Obrovský priestor, ticho, pofukuje vetrík... Fascinujúca príroda zanechá v každom hlboký zážitok.  Pekné krásne, nádherné!!!

V pieskových dunách sa zrazu objavia malebné oázy Ain Kadra, Manific spring, Ain-el Serw s vyvierajúcimi prameňmi čistej sladkej vody. Tieň paliem poskytuje príjemný odpočinok na chutný obed, ktorý pripraví sám sprievodca. Pečené kura, ryža, feta, šaláty a ovocie, chladené džúsy a minerálky (mimochodom pochádzajú tiež z púšte, z oázy Siwa), beduínsky čaj, alebo káva so zákuskom. Kúpanie v malom bazéne príjemne osvieži. V noci spíte pod holým nebom,  pozorujete hviezdy a vychádzajúci mesiac. Ráno vás zobudia prvé slnečné lúče. Výborné raňajky sú dobrý štart do nového dňa. A púšť je opäť zaliata slnkom...

Návšteva múzea Zlatých múmií v oáze Baharyia a hrobky kde odpočívali po stáročia, rímskych pamiatok hlboko v púšti, ako aj Múzea výtvarného umenia vo Farafre, po pamiatkach v Gíze, uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu a výletu na safari vdýchne pečať naozajstného kultúrneho zážitku. Nechýba  party v púšti s beduínskou hudbou, večerou, spevom a tancom. Návšteva beduínskej domácnosti presvedčí, že Slovák v Egypte nie je len turista, ale priateľ. Zoznámite sa s milými, úprimnými a skromnými ľuďmi, ktorí Vás pohostinne a srdečne privítajú. Kto sa odváži vyskúšať aj sandboard, zážitok bude o to dokonalejší.

S dopravou netreba  mať žiadne obavy, Toyota čaká na letisku v Káhire, kde Vás aj privezie v deň Vášho odchodu. Rozlúčiť sa s touto tvárou Egypta je veľmi ťažké!

Ďakujeme za vynikajúceho sprievodcu, dobrosrdečné privítanie, perfektnú organizáciu výletu a všetku ostatnú starostlivosť a ochotu.

Ing. Ingeborg Dráčová

Súvisiace zájazdy


Termíny od:28.1.2020 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Termíny od:28.1.2020 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Termíny od:28.1.2020 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.