Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Kodaň

Krásne mesto Hansa Christiana Andersena

Poznávací zájazd Dánsko, Kodaň

Bývalé hlavné mesto kráľovstva je Roskilde. Tu sa nachádza Múzeum vikingských lodí, Katedrála, Radnica a prístav. Katedrála je prvou gotickou sakrálnou tehlovou stavbou v Škandinávii. Sú v nej pochovaní všetci panovíci monarchie Dánska. Veľmi zaujímavý je ostrov Mon s neporušenou prírodou, malinkými domčekmi a krásnymi plážami. Pre mnohých Dánov, ale aj dovolenkárov je najkrajším kútom Dánska Mont Klint. Sú tam 6 km dlhé útesy z vápenca, ktoré vystupujú z mora.

Najviac dovolenkujúcich chodí do Kodane. Je to mesto Hansa Christiana Andersena, navštíviť treba určite kráľovský palác Amalienborg, palác Christianborg, Malú morskú vílu, zámok Rosenborg, kde je stála expozícia korunovačných klenotov. Taktiež je zaujímavé si pozrieť Mramorový kostol, prístav, pešiu zónu Stroget, ktorá je zároveň aj najdlhšou nákupnou ulicou Európy, Katedrálu, Radnicu, Národné múzeum a určite aj Kruhovú vežu s krásnym výhľadom na mesto. Kodaň je labužnícky raj. Je plná reštaurácií, kaviarní a typických dánskych krčmičiek, ktoré ponúkajú úžasnú atmosféru a zážitok pre každého.

Každé leto podniky do ulíc v pešej zóne vysunú svoje letné záhrady. Tu sa turisti môžu ochladiť výborným pivom alebo ochutnať špeciality z domácej či svetovej gastronómie. Typické pre dánsku kuchyňu je smörrebröd, čo znamená v preklade obložený chlieb. Je to sendvič, ktorý si miestni doprajú najčastejšie cez deň. Konzumujú hlavne sendviče, ktoré sú obložené domácim syrom a studeným upraveným mäsom alebo rybami. Tradičnými sú údené haringy, bravčové s červenou kapustou, jemné pečeňové paštéty s cibuľkou a treska. Obľúbené sú sladkosti ako jemné pečivo so šľahačkou a čokoládou, zmrzliny, vyzdobené smotanové torty a zákusky. Nachádza sa tu množstvo exotických reštaurácií so špecialitami z celého sveta. Tradičný škandinávsky štýl, čo prenáša atmosférou o pár stoviek rokov dozadu je v reštaurácii Det Lille Apotek. Je to zároveň najstaršia reštaurácia v Kodani.

Dánsko je preslávené aj svojím skvelým pivom. Oplatí sa navštíviť svetoznámeho pivovaru Carlsberg, ktorý je spojený s ochutnávkou jednotlivých druhov piva. Nočný život a hudba tu dovolenkárom samozrejme nebude chýbať. Sú tu kluby s výbornou tanečnou hudbou ako Jazzhouse, Konrad, Park Café, či Vega. V Kodani sú zmiešané podniky, ktoré vznikli spojením butiku a baru. Drinky domáci popíjajú v obchodoch s oblečením, nábytkom a pod. Špeciálna je kaviareň Kaffeplantagen, ktorá je aj kvetinárstvom, kde kávu podávajú uprostred vôní orchideí a ruží. Naobedovať sa dá v tichej reštaurácii Paludan, ktorá je čitárňou aj obrovským antikvariátom. Každý podnik má svoje osobité čaro, bez pochýb si každý nájde ten svoj.

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Letecký zájazd do Dánska a Švédska

Letecký zájazd do Dánska a Švédska

Termíny od:15.5.2020 / 3 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 299,00 €

Zobraziť

Víkend v Kodani, v meste rozprávok a štastných ľudí LETECKY

Dánsko/Kodaň

Víkend v Kodani, v meste rozprávok a štastných ľudí LETECKY

Termíny od:2.4.2020 / 3 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 349,00 €

Zobraziť

Okruh Dánskym kráľovstvom

Okruh Dánskym kráľovstvom

Termíny od:8.7.2020 / 5 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Cena od: 379,00 €

Zobraziť

Dánsko - ostrovné kráľovstvo

Dánsko

Dánsko - ostrovné kráľovstvo

Termíny od:20.7.2020 / 7 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Cena od: 539,00 €

Zobraziť

Škandinávsky okruh

Škandinávsky okruh

Termíny od:27.6.2020 / 8 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 620,00 €

Cena od: 539,40 €

-13%

Zobraziť

Cestou trollov za krásami norských fjordov

Cestou trollov za krásami norských fjordov

Termíny od:18.7.2020 / 8 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Cena od: 599,00 €

Zobraziť

Ďalšie zájazdy
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.