Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Destinácie

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Dovolenka v Čiernej Hore

Dovolenka Čierna Hora autobusom alebo vlastnou dopravou

Tento malý raj sa nachádza v srdci Mediteránu na Balkánskom poloostrove. Je len kúsok južne od Makarskej riviéry. Na dovolenke v Čiernej Hore nájdete 293 km dlhé pobrežie a 117 prekrásnych pláži. Oplatí sa sem ísť kvôli moru a piesočnatým plážam a stále kvalitnejším službám. Môžete si vybrať svoju dovolenku na známych letoviskách ako je Tivat, Sutomore a najobľúbenejším strediskom je Budva. Letoviská ponúkajú dobré služby a ubytovanie v hoteloch so zľavou pre deti. Tu nájdete pokoj a vytúžený relax v jednom z našich ponúkaných letovísk. Čierna Hora sa považuje za najslnečnejšiu oblasť v Stredomorí. Až 240 dní je tu slnečných a možných na kúpanie. Neváhajte a nechajte sa presvedčiť na dovolenku, kde nájdete veľa kultúrnych a historických pamiatok. Rozloha krajiny je 13 810 km2 a počet obyvateľov 620 000. Hlavné mesto je Podgorica a mena euro.

Čierna hora sa nazýva aj Montenegro. Toto čiernohorské pobrežie je zložené z Tivatskej, Budvanskej, Barskej a Ulcinijskej riviéry. Nachádzajú sa tu frirangy, je to porast bylín a kríkov. Sú tu aj figovníky a 10 druhov palmy. Čierna hora je aj krajinou, ktorá vyrába znám vína. Už pôvodný obyvatelia Ilýri boli skvelými vinármi.

Na pobyt nebudete potrebovať ani víza, takže aj turisti aj tí čo prichádzajú za obchodom nebudú musieť víza vybavovať, aj keď plánujú ostať v tejto krajine až 90 dní. V prípade zdravotného ošetrenia a pri prvej pomoci je výhodné aj to, že sa nehradí. Ošetrenie je zadarmo. Ale zato v súkromných strediskách sa ošetrenie uhrádza.

Konajú sa tu aj festivaly a slávnosti, čiže ak hľadáte zábavu na tejto dovolenke tak ju môžete mať. Konajú sa tu preteky, ktoré určite prilákajú športových nadšencov. Takisto nebude núdza ani o hudbu, dobré jedlo alebo pitie. V oblasti Herceg novi sa koná množstvo festivalov. Vo februári sa tu konajú tzv. Festivaly mimózy, ktoré sú známe tým, že popritom sú rybárske oslavy, karnevaly, výstavy a rôzne bály, súťaže a rôzne divadelné predstavenia.V Podgorici býva festival detských piesní ako napríklad Naša radosť a Zlatá snehová guľa.V apríli je tam najviac divadelných predstavení. Na Čiernej hore kladú miestni obyvatelia dôraz na domáce špeciality a samozrejme na ich prípravu. Tento druh kuchyne Vám ponúka to najlepšie z Jadranského mora. Keď sa vyberiete na dovolenku, tak Vám miestni obyvatelia otvoria bránu a sú k Vám nesmierne milí. Ponúknu Vám to najlepšie jedlo a najlepšie miesto na sedenie. Medzi špeciality patria rôzne druhy rýb a plody mora. Väčšinou sú tieto jadranské pochúťky upravované na grile. Do každého pokrmu dávajú olivový olej a množstvo zeleniny. Rakija je silný destilát, ktorý je väčšinou upravený z ovocia, obila a hrozien.

V Čiernej hore sa nachádza množstvo pláži. Na severe sa nachádza Kráľovnina pláž. Má krásne prostredie, krištalický piesok a čistú morskú vodu. Jedna z najkrajších sa volá Perlová pláž, ktorá je pokrytá malým farebným pieskom a na morskom dne môžte zazrieť tajuplné obrázky v tvare perly. V blízkosti sú hotely, kaviarne a reštaurácie. Veľká piesočná pláž, to sú malé a veľké piesočné údolie. Tieto pláže sú chránené prírodnými rezerváciami. Je tu krásny výhľad na západ slnka. Na dovolenke sa môžte aj potápať, morský svet je tu nádherný.

Archeologickým náleziskom je napríklad Rizanský záliv. Je tu možnosť potápania sa aj v jaskyniach. Pre tých čo majú radi rybárčenie je tu Budvanská riviéra, kde sa dá uloviť zubatec, alebo langusta a mnoho iných rýb. Čierne more má dve riviéry a to sú Budvanská a Borská. Skadarské jazero tu tvorí skoro dve tretiny a je národným parkom od roku 1983. Na Balkáne je to najväčšie jazero.
Dovolenka v Čiernej Hore je pre turistov určite výzva.

Budva je malé mesto ležiace v Budvanskej zátoke, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové strediská v Čiernej Hore. Preto si neváhajte pozrieť našu ponuku all inclusive dovolenky a zájazdy Čierna Hora.

 

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Naturistické Stredisko Ada Bojana

Čierna Hora/Ulcinj

Naturistické Stredisko Ada Bojana

Termíny od:2.1.2020 / 4 dni

Doprava:Vlastná

Strava:Polpenzia

Pôvodná cena: 30,60 €

Cena od: 27,23 €

-11%

Zobraziť

Balkán

Balkán

Termíny od:18.5.2020 / 7 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 410,00 €

Cena od: 356,70 €

-13%

Zobraziť

Albánsko a Čierna Hora - kombi

Albánsko a Čierna Hora - kombi

Termíny od:21.6.2020 / 6 dní

Doprava:Kombinovaná

Strava:Raňajky

Pôvodná cena: 490,00 €

Cena od: 436,05 €

-11%

Zobraziť

Čierna hora s výletom do Albánska a Dubrovníku

Čierna hora s výletom do Albánska a Dubrovníku

Termíny od:19.9.2020 / 10 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Polpenzia

Cena od: 529,00 €

Zobraziť

Albánsko - perla Balkánu

Albánsko - perla Balkánu

Termíny od:28.5.2020 / 12 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Polpenzia

Cena od: 659,00 €

Zobraziť

Ďalšie zájazdy
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.